Fotomehe elu pole kerge

8.mai hommikul pakkisin varakult asjad, et asuda jala teele Aa rannda sealt edasi oma lemmik joani Saka mõisas. Väga ilus päev oli, päike paistis ja sooja oli ka parajalt. Sättisin fotovarustuse valmis ja asusin rannajoont mööda teele. Umbes nii tunniga jõudsin oma pildistamisega siis mõisa juurde ja sealt kohe ruttu joa juurde. Ronisin trepist alla, et end joa ette sisse sättida. Avastasin enda eest väga puhtaks tehtud ümbruse. Suurtel talgudel oli ka minu lemmik joa ümbrus ilusti puhtaks tehtud, sättisin end siis ruttu joa ette sisse, et mõned head vajuva vee pildid teha. Klõpsutasin ja sagisin seal ringi, sättisin end just uuele kohale sisse ja siis avanes pildiotsijast väga hirmuäratav vaade. Otse minu nina ees umbes 50cm kaugusel vahtis mulle kivi alt vastu mürsk.
Hakkasin vaatama, et ehk ikka tegu mingi pudeli või muu sellisega, alles hiljuti oli ju seal ka talgulised, et need oleks ju näinud, tegin sellest mürakast ühe pildi, et vaadata millega siis ikka tegu kas pudeli või mürsuga. Väga hästi nagu aru ei saanud, kuid ei julgenud ka torkima minna, et selgust saada. Otsustasin helistada päästeametisse, sealt suunati mind demineerijatega, kellele rääkisin oma loo. Nii 15 minutiga olid nad kohal ja näitasin neile tehutd pilti mille peale öeldi koheselt, et tegu lõhkepeaga. Näitasin neile koha kätte ja demineerija asus tööle, kaugemalt vaatasin kuidas see seal seda mürsku välja õngitseb. Tegemist oli siis teisemaailmasõja 77millimeetrise mürsuga, kui ma õieti aru sain siis oli see pärit saksa armeest.
Ma peaks ütlema, et hirm oli ikka väga nahas. Ja soovitan kõigil kes midagi sellist leiavad või kui on vähegi kahtlust, et tegu võib olla lõhkeseadeldisega helistada päästeametisse. Pole mõtet ise torkida, ega näputada, sest nagu ka demineerija naljatades ütles, hakkab see pikemas perspektiivis tervisele halvasti mõjuma. Demineerijate tungival soovi ei lisa ma siia pilte sellest mürsust,kuid panen pildi vaatest mis avanes mulle kui ma vaatasin läbi oma fotoka pildiotsija, et teha üks hea pilt Kivisilla joast. Pildi leiad SIIT