Nii juhtub, kui oled hooletu!

Mõni aeg tagasi juhtus siis selline väga võigas lugu minu kalli fotokaga. Laupäeva õhtupoolikul nii kella 22:30 paiku otsustasin testida sensori puhtust, et järgmise päeva fotoretkel mitte avastada mustust sensoril. Kuna pühapäevane fotoretk pidi osaliselt toimuma veekogu lähistel, siis tähendab see ka väga lahtiseid avasi ja pikki säritusi. Sensoril oligi tõesti paar pisikest täpikest, mille ma otsustasin eemaldada suruõhuga. Lukustasin peegli ja eemaldasin objektiivi, haarasin kapi nurgast suruõhu ballooni, et see üli väike ja kerge toimingi ära teha. Aga ega ma ei veendunud mille olin tegelikult kätte haaranud. Kui vajutasin päästikut ja nägin kuidas sealt mingit ollust välja tuli mõtlesin et kuidas saab suruõhust sellist läga tulla. Ja siis selgus minu ülikurb saatus, käes olev balloon polnud mitte suruõhu oma vaid hoopis oli tegu õli ballooniga, mida kasutatakse uste ja muu sellise määrimisel.
Külm higi oli sekundiga laubal ja must masendus tabas koputas uksele, sest see hetk olin kindel, et sellest fotokast enam asja ei saa. Hea sõber soovitas puhastuslabidaga suurem õli sensorilt kokku korjata, mille ma ka koheselt ära tegin, kuid vaade mis avanes oli ka peale selle suure õli kokku korjamist päris jube.
Järgmisel päeval istusin suvilas nagu hunnik s***a ja mõlgutasin mõtteid sotokast. Sai helistatud lõpuks siis paarile tuttavale, kust selgus et lähim koht kus fotokas ette võetaks on Rootsi ja see polevat mitte odav lõbu. Korra käis peast läbi helistada ühele tuttavale, kes tegeleb Canoni tehnikaga, aga ega mul usku polnud, et ta Nikonitega tegeleb, kuid igaks juhuks helistasin siiski.
Peale seda kõnet kadusid peakohalt mustad pilved hetkega, kuna tal leidus tuttav, kes tegeleb Nikonitega. Nii saigi fotokas teele pandud ja loota, et asi lahened ilma suuremate kahjude ja kuludeta. Nädalaga oli pill minu kätes tagasi ja taas olen ma oma fotokaga metsas tagasi. Asi lahenes siis õnneks ainult 2000 krooniga. Igatahes siit õpetus kõigile ja ärgem unustage vanasõna: 10 korda mõõda ja üks kord lõika, ehk siis enne kui kasutad midagi veendu selles, et see asi oleks see mida tahtsid kastuada.
Ja siinkohal veel suure tänud sellele tuttavale kes töötab Overallis ja suuremad tänud tema sõbrale, kes minu kalli pilli korda tegi.  Ja kui teil tekib ilgem soov oma fotokat puhastada, aga nagu napib oskuseid nagu minul, siis õigem koht selleks on seal kus töötavad  targemad inimesed kui oleme seda meie, ehk siis Overall või Fotoluks.