Kui kodus on igav:)

Hmmmm, arvutaja minu kodus on pungil igasugu lahedaid ja vähem lahedaid pilte. Olen pikalt mõelnud,et peaks neid natuke Teiega jagama... Pole küll mingid vägevad looduspildid, aga ma pole väitnud ka kunagi, et olen looduseklõpsutaja... Nii et miks mitte. Allpool leiate pilte mis on tehtud, kui juba väga igav on ja mitte halligi muud pildistada enam pole. Mõni pilt on ka mõne objektiivi testimisega tehtud.

Kaua on mul kapis tolmu kogunud üks vana vene optika, selle optkia ja Nikoni fotoka ühendamiseks on vaja M42 adapterit, siis sai ka kunagi see soetatud. Rohleine nagu ma olen, soetasin enne uurimata adapteri millega saab ainult lähivõtteid teha. Kaugemad objektid jäävad aga kahjuks uduseks, nii jäi taas see optika kappi edasi vedelema, kuni nüüd lõpuks otsustasin sellelt tolmu maha raputada ja soetasin ka õige adapteri.
Siinkohal tuli appi www.35mm.ee kust sai vastav vidin soetatud ja seda väga mõistliku hinnaga. Käisin sellel vidinal ise veel eile õhtul otse 35mm laos järel ja sai natuke lobisetud poe omanikuga. Enne ära tulekut pakkus ta mulle üht Vene optikat. Nimelt siis Helios 85mm f1,5 millel valgusjõudu nii et vähe pole. Noh ega ma seda kvaliteeti väga kommenteerida oska, aga prooviks tegin mõned pildid. Ah jaa, vähemalt nendel vanadel objedel on ava märgitud ikka nii nagu peab. Ja värvi ülekanne tundub ikka palju parem olevat kui minu tavaobjedel. No egas mul pole ju ka kalleid kvaliteetseid objesi:)

Helios 50mm f2:

Ava on igal pildil 2. Appi tuli ka Nikon SB-28 ja 35mm.ee st soetatud Phottix välgusaatja.

 Siin aga ees Helios 85mm f1,5
Hetk enne kokkupõrget :)


Statiiv oli pandud nii, et kaks jalga olid maas ja üks oli sootuks pliidil :)
See pilt pole muidugi kodus tehtud, kuid Helios 50mm ga.


Tegu siis selliste objektiividega ja sellise adapteriga. Kui millalgi ilma on, siis tahaks ka kindlasti väljas ära proovida mõlemad objektiivid. Vähemalt siseruumides on tegu ikka väga heade optikatega.Vot sellised pildid siis selliste objektiividega. Fotokaks oli Nikon D3oo.

Hmmm, üks asi veel. Räägitakse, et filmile pildistamine pidi väga lahe, aga samas ka väga raske olema. Kuna minu kapis leidub ka üks selline pill, siis proovin selle lähipäevil järele... Eks siis paistab, kui mõnus ja raske see siis ikka täpselt on.